Martin Krno

Nepochybne sme radi, že Národná rada SR v piatok prijala vyhlásenie k vojenskej intervencii Ruskej federácie proti Ukrajine v súlade s hlavnými myšlienkami predtým uverejnené vo vyhlásení SZPB.

Deklaráciu s výnimkou neofašistov z ĽS NS odobrili poslanci všetkých parlamentných strán. Z tlačovej správy TASR:Takmer dve hodiny rokovali poslanci na mimoriadnej schôdzi o vyhlásení podpory Ukrajine… Nakoniec schválili aj súbor novelizácií, ktoré reagujú na situáciu na Ukrajine. Štát môže vyhlásiť mimoriadnu situáciu, ale aj vypnúť nebezpečný obsah na internete.

Za vyhlásenie hlasovalo 112 zo 113 poslancov prítomných v rokovacej sále. Nehlasoval Ľudovít Goga z hnutia Sme rodina. Na hlasovaní chýbal celý poslanecký klub ĽSNS i niekoľko zákonodarcov z každého klubu. Vyhlásenie podporili aj opoziční poslanci zo Smeru a poslanci pôsobiaci v mimoparlamen­tnom Hlase.

Národná rada vo vyhlásení odsúdila vojenskú agresiu Ruskej federácie proti Ukrajine. Žiada Rusko o okamžité zastavenie vojenskej operácie a bezpodmienečné stiahnutie ozbrojených síl z Ukrajiny. Požaduje, aby sa Rusko vrátilo k rokovaciemu stolu a hľadalo riešenie mierovou cestou. Vyjadruje tiež solidaritu s ukrajinským národom. Národná rada vo vyhlásení potvrdila, že územie samozvaných republík Doneck a Luhansk sú naďalej zvrchovaným územím Ukrajiny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *