Poker pocet kariet

  1. Kasíno Zadarmo Bez Vkladu: Spolupracuje s najlepšími platobnými operátormi v odbore a svojim hráčom ponúka širokú škálu bankových možností.
  2. Wilderland Hranie Zdarma V Demoverzii A Recenzia Hry 2024 - Zatiaľ čo niektoré sa sústredili iba na tvorbu virtuálnych hier, iné poskytujú živé aj virtuálne hry.
  3. Rozvadov Casino Registracia A Free Spiny Bonus: Získate osem bezplatných otočení a big wild udelí magic spins.

Ako vyhrať v online kasíne

Ocean Rush Hranie Zdarma V Demoverzii A Recenzia Hry 2024
Výdatná knižnica hier je nevyhnutná pre každé online kasíno.
Blackjack Pravidlá Hry
Pre tých, ktorí nie sú oboznámení s North Charleston area, to stavia kasíno výletné lode v blízkosti oblasti južne od Riverfront Park na rieke Cooper.
Samotné online kasíno vám však nebude účtovať ďalšie poplatky za používanie vašej debetnej karty.

Virtuálne kasíno so skutočným krupiérom za skutočné peniaze

Výherný Automat Gemhalla Zadarmo
Nie je ani náznak No tak.
Výherný Automat Book Of 99 Zadarmo
Musíte dať pokladníkovi súhlas s výberom a vaše identifikačné číslo fotografie ako prostriedok identifikácie, aby ste sa vyhli podvodom.
Výherný Automat 300 Shields Zadarmo

Na oslavách víťazstva nad fašizmom v Liptove

Slávnostné zhromaždenie na Námestí osloboditeľov v Liptovskom Mikuláši 7. mája.

Martin Krno

Foto: Lýdia Kokavcová, Tibor Šuľa a mesto Liptovský Mikuláš

Aby budúcnosť bola mierová. S týmto sympatickým lajtmotívom sa uskutočnili 7. mája v Liptovskom Mikuláši uskutočnili pietne akty venované Dňu víťazstva nad fašizmom, na ktorých sa zúčastnili aj členovia Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov z Bratislavy.

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

Konali sa pri pomníkoch postavených Na Námestí na počesť vojakom Červenej armády a Mikulášanom, ktorí hrdinsky zahynuli v 2. svetovej vojne. Predstavitelia mesta, Akadémie ozbrojených síl generála M. R. Štefánika, viacerých združení odbojárov a vojenských veteránov a verejnosť si pripomenuli 79. výročie „dôležitého okamihu dejín, ktorý ukončil dlhodobý a najbrutálnejší vojnový konflikt v dejinách ľudstva“.

So slávnostnými príhovormi vystúpili prednosta Okresného úradu Jakub Haluška a predseda OblV SZPB v Liptovskom Mikuláši genpor. Marián Áč. Väčšina prítomných sa potom presunula na vojenský cintorín v priestore Háj Nicovô, aby vzdala hold vyše 1 350 Čechom, Slovákom a Rusínom z Prvého čs. armádneho zboru, ktorí položili svoje životy v bojoch za oslobodenie vlasti od nemeckých okupantov a domácich kolaborantov.

Po speváckom zbore sa ujal slova viceprimátor Ľuboš Trizna. (Primátor Ján Blcháč vtedy musel byť na rokovaní parlamentu v Bratislave.) Ani jarný dáždik v záver spomienkového zhromaždenia nenarušil dobrý dojem z osláv. Hádam neprezradíme štátne tajomstvo, keď dodáme, že nová koaličná vláda uvažuje, že ústredné oslavy okrúhleho jubilea porážky fašizmu a nacizmu v Európe sa uskutočnia práve na tejto vyvýšenine nad Liptovským Mikulášom.

Galéria – oslavy v Liptovskom Mikuláši:

RUŽOMBEROK

Pod hlavičkou mesta Ružomberok, Kultúrneho domu A. Hlinku a Oblastného výbor SZPB sa konal na druhý deň – 8. mája pietny akt na počesť 79. výročia víťazstva nad fašizmom pred pamätnými tabuľami pri Liptovskom múzeu v Ružomberku.

Na nich vytesané mená Ružomberčanov, ktorí zahynuli počas 1. a 2. svetovej vojny, vrátane vysokého počtu židovských občanov zavraždených v nacistických táboroch smrti. Osobitnú tabuľka má interbrigadista Jozef Májek, rodák z miestnej časti Vlkolínec, ktorý padol na strane republikánov v španielskej občianskej vojne.

Slávnostné podujatie v metropole Dolného Liptova otvorila a básne recitovala sympatická vedúca Bjornsonovho domu Alexandra Staňová. Hlavný prejav predniesol primátor Ružomberka Ľubomír Kubáň. Okrem členov oblastnej organizácie SZPB na čele s jej predsedom Róbertom Fajtom prišli aj zástupcovia okresnej štátnej správy a Ústrednej vojenskej nemocnice SNP. (Medzi nimi sme zazreli aj bývalého ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského, ktorý sa vrátil do tohto významného zdravotného zariadenia.)

Vo všetkých prejavoch, ale aj v neformálnych debatách účastníkov osláv rezonovala, aj vzhľadom na súčasnú medzinárodnú situáciu, požiadavka trvalého mieru. S tým, že sme teraz oslavovali víťazstvo nad fašizmom v Európe, táto myšlienka nie je paradoxná. Veď aj naším osloboditeľom spred 79 rokov išlo predovšetkým o nastolenie spravodlivého mieru na celom svete.

Galéria – oslavy v Ružomberku:

Od admin