Hrať na automatoch hrať zadarmo

  1. Výherný Automat Fortune Tige Zadarmo: Aká je vítaná ponuka v kasíne Lutrija a koľko dostanem.
  2. Bingo Hra Online - Tieto webové stránky sú spamované s kasínovou reklamou.
  3. Classic Casino Recenzia A Bonusy 2024: Prejdite do pokladne kasína a vyberte výber, pričom ako spôsob výberu vyberte ecoPayz.

Kasíno so stávkovaním 10 centov

Hot 40 Hrací Automat Online
Existuje veľa alternatívnych metód, ktoré môžu byť použité pre vklady a výbery, však, každý prichádza s vlastným súborom výhod a nevýhod, aby vám predstavu o tom, čo očakávať pri výbere alternatívnej metódy weve uvedené tri najbežnejšie typy platieb nižšie.
Testament Hranie Zdarma V Demoverzii A Recenzia Hry 2024
Ak však táto iniciatíva hlasovania prejde, občania celého štátu by mali slovo v tom, či je alebo nie je povolené hazardné hry v konkrétnom regióne.
Realtime Gaming bohužiaľ nesprístupnil všetky svoje hry na mobile – hoci na tom pracujú.

Mobilné kasíno s najväčším počtom platieb 2023

Rainbow Jackpots Hrací Automat Online
Microgaming 9 Masks of Fire Slot prehľad Gameburger Studios vyvinul 9 Masks of Fire slot machine, ktorý bol neskôr vyrobený a vydaný spoločnosťou Microgaming 16, Októbra 2023.
Výherný Automat Wild Shark Zadarmo
Zákon o nezákonnom presadzovaní hazardných hier na internete z roku 2023 (UIGEA) z veľkej časti ukončil prvé dni USA.
Výherný Automat Great Rhino Deluxe Zadarmo

Ján Rohár, foto: ilustračná Stála misia SR pri OSN v New Yorku 

Minuloročné decembrové hlasovanie vo Valnom zhromaždení OSN o ruskom návrhu rezolúcie „proti glorifikácii nacizmu, neonacizmu a iných praktík, ktoré prispievajú k eskalácii súčasných foriem rasizmu, rasovej diskriminácie, xenofóbie a súvisiacej intolerancie“ nastavilo krivé zrkadlo slovenskej diplomacii. Slovensko, napriek jasným stanoviskám vládnych predstaviteľov k otázke fašizmu a nacizmu, hlasovalo proti tejto rezolúcii. Naša redakcia sa bližšie pozrela na dôvody tohto postoja.

Napriek odporu Slovenska a ďalších krajín EÚ či USA, rezolúcia bola schválená veľkou väčšinou štátov.

Zistiť oficiálne stanovisko Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR bola náročná úloha. Naviac, ak nie všetky oddelenia rezortu diplomacie odpovedajú rovnako. Iné odpovede sme dostali od komunikačného odboru ministerstva a iné oficiálnou cestou cez infozákon. Podľa stanoviska komunikačného odboru ministerstva, minister Juraj Blanár o predmetnom hlasovaní vo Valnom zhromaždení OSN nemal informácie. Spýtali sme sa, ako bude Slovensko pristupovať k tomuto hlasovaniu v budúcnosti. Odpoveď prišla len v náznakoch, „ak by k takému hlasovaniu prišlo opätovne, tak jeho (ministrove, pozn. redakcie) jasné protifašistické nastavenie naznačuje, ako by hlasovanie za SR dopadlo, “ uviedol záhadne komunikačný odbor ministerstva zahraničných vecí. Pravdou je, že význam týchto slov spoznáme už v decembri 2024, keď by sa každoročné hlasovanie vo Valnom zhromaždení OSN malo zopakovať.

Juraj Blanár počas minuloročnej spomienky na Vianočnú dohodu.

O hlasovaní v OSN sme sa neformálne rozprávali aj s poslancom NR SR, ktorý má k rezortu diplomacie veľmi blízko. Ten nám jasne povedal, že s hlasovaním nesúhlasí a Slovensko malo rezolúciu podporiť. Podľa jeho informácií malo po hlasovaní dôjsť k prijatiu opatrení na misii Slovenska pri OSN v New Yorku. Túto informáciu sa nám ale oficiálne nepodarilo potvrdiť. Naopak, rezort v rámci zákonnej povinnosti uviedol, že Stálu misiu SR počas hlasovania 19. decembra 2023 viedol Richard Galbavý. V tejto funkcii zastupuje Slovensko dodnes. Rezort nám zároveň v oficiálnej odpovedi uviedol, že na Stále misii SR pri OSN v New Yorku neboli po dátume 19.12.2023 vykonané žiadne organizačné zmeny.

Na archívnej fotografii vedúci Stálej misie SR pri OSN v New Yorku Richard Galbavý (vľavo).

Hlasovanie v súlade so spoločnou pozíciou EÚ

V rámci zákonnej odpovede na žiadosť podľa infozákona sme sa dozvedeli, že zástupcovia Stále misie SR pri OSN v New Yorku hlasovali v súlade s inštrukciou ústredia Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, ktorá vychádza zo spoločnej pozície EÚ. Postoj SR k hlasovaniu zo dňa 19.12.2023 k rezolúcií Valného zhromaždenia OSN proti glorifikácii nacizmu ministerstvo zdôvodňuje zneužívaním naratívu o boji proti nacizmu. Rusko predkladá rezolúciu dlhšie než dekádu a EÚ od začiatku túto rezolúciu nepodporuje. EÚ každoročne predkladá tzv. vysvetľujúcu pozíciu k hlasovaniu a zdôvodňuje ju zneužívaním naratívu o boji proti nacizmu. SR, rovnako ako zvyšných 26 členských štátov hlasovala proti textu predmetnej rezolúcie. Ministerstvo nám zároveň pripojilo link na text spoločnej pozície EÚ dostupnej v anglickom jazyku. Na záver doplnilo, že Slovenská republika odmieta glorifikáciu nacizmu a všetky prejavy rasizmu, xenofóbie a neznášanlivosti.

Dve ministerstvá?

Na základe našej komunikácie s ministerstvom zahraničných vecí sa zdá, že na rezorte existujú akoby dve ministerstvá, z ktorých každé nám poskytlo iné odpovede na túto tému. Je potrebné doplniť, že získať tieto odpovede nebolo vôbec jednoduché, ministerstvo ich sprístupnilo až po niekoľkých telefonátoch a opakovanej infožiadosti. Dvojité stanoviská ministerstva by neboli problém, ak by sa neodrážali aj pri hlasovaniach v OSN. Minister Juraj Blanár má ako politický predstaviteľ priamo zvolený občanmi SR jedinečnú možnosť v decembri 2024 zvrátiť rozhodnutie, ktoré za nás urobili úradníci EÚ a minimálne zabezpečiť, aby Slovensko nehlasovalo PROTI rezolúcii, ktorá odsudzuje glorifikáciu nacizmu. Pripomíname, že do roku 2022 sa SR pri tomto hlasovaní len zdržala. Aj túto pozíciu dlhodobo kritizoval SZPB, no hlasovanie proti je z pohľadu antifašizmu a dobrých vzťahov na všetky štyri svetové strany, ku ktorým sa SR hlási, neprijateľné. 

Spoločné stanovisko EÚ v angličtine nájdete tu: https://www.eeas.europa.eu/delegations/un-new-york/eu-explanation-vote-%E2%80%93-un-general-assembly-3rd-committee-glorification-nazism_en

Od admin